• Nasza szkoła

• O Szkole

• “Chcemy więcej wiedzieć niż wiemy. Chcemy więcej umieć niż umiemy”.

Te słowa przez wiele lat witały uczniów uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 21, która funkcjonowała w budynku przy ul. Młodzieżowej od 1973 do 1999 roku. Po wprowadzeniu zmian ustrojowych w systemie oświaty w 1999 roku na jej miejscu utworzono Gimnazjum nr 5, któremu w 2008 roku nadano imię Kazimierza Górskiego. W 2014 roku z powodu malejącej liczby uczniów i oddziałów, ww. Gimnazjum zostało przeniesione i włączone do Zespołu Szkół nr 4 przy al. Bielskiej 100. Przez 4 lata budynek czekał na swoje nowe życie. 20 grudnia 2018 roku Rada Miasta Tychy podjęła uchwałę o utworzeniu w nim Szkoły Podstawowej nr 21. I tak historia zatoczyła koło. Obydwie szkoły łączy ten sam numer i ten sam budynek, jednak organizacyjnie i prawnie jest to zupełnie nowa szkoła, która rozpoczęła działalność 1 września 2019 roku. Po pięciu latach mury budynku na nowo usłyszały uczniowski gwar. Szkoła rozwija się organizacyjnie: w pierwszym roku działalności w szkole funkcjonowało 9 oddziałów, do których uczęszczało 179 uczniów. W kolejnym roku szkolnym było to już 14 oddziałów i 290 uczniów, a obecnie w 20 oddziałach uczy się 423 uczniów. W szkole zatrudnionych jest 52 nauczycieli, 2 pracowników administracji oraz 8 pracowników obsługi. Szkoła jest bardzo dobrze wyposażona w pomoce dydaktyczne oraz sprzęt multimedialny. Przed ponownym oddaniem budynku do użytku w 2019 roku został w nim przeprowadzony generalny remont. Przy szkole wybudowano także wielofunkcyjne boisko sportowe oraz plac zabaw.

Od 1 września 2019 roku dyrektorem Szkoły  jest mgr Andrzej Rafa.