Szanowni Rodzice,
zapraszamy Państwa na zebrania z wychowawcami klas w dniach 18-19 stycznia 2022 r. Poniżej zamieszczamy harmonogram zebrań. Informacja została także Państwu przesłana przez dziennik elektroniczny.
Szanowni Rodzice,
zapraszamy Państwa na zebrania z wychowawcami klas w dniach 18-19 stycznia 2022 r. Poniżej zamieszczamy harmonogram zebrań. Informacja została także Państwu przesłana przez dziennik elektroniczny.
Nasza szkoła aktywnie uczestniczyła w kampanii "19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży". W ramach kampanii m.in.:
- wychowawcy w klasach przeprowadzili zajęcia z zakresu przeciwdziałania przemocy, rozwoju empatii, właściwego reagowania w sytuacjach przemocy,
- uczniowie przygotowali również plakaty promujące gry bez przemocy, rozwijające i edukacyjne w opozycji do gier z przemocą,
- klasy otrzymały zadania do wykonania (rebusy, krzyżówki, scenki, fotografie) związane z hasłem "STOP przemocy",
- w szkolnej bibliotece przeprowadzono zajęcia antyprzemocowe i oznaczono na pomarańczowo książki związane z tym tematem,
- na świetlicy uczniowie przygotowali pomarańczowe wstążeczki z hasłami antyprzemocowymi,
- w szkole pojawiły się pomarańczowe dłonie z pozytywnymi hasłami, a także drzewko utworzone z dłoni (również z budującymi hasłami),
- uczniowie mogli także zrywać karteczki z miłymi hasłami (rozeszły się w mgnieniu oka!),
- w szkole pojawiła się piękna instalacja artystyczna dot. kampanii.
Dodatkowo połączyliśmy akcję z Dniem Życzliwości (21.11) i na tablicy znalazły się porady dotyczące konkretnych zachowań będących przejawami życzliwości, a na szafkach uczniów znalazły serduszka z miłymi słowami na dzień dobry .
Mamy nadzieję, że nasze działania przyczyniły się do budowania świata bez przemocy.
Szanowni Państwo,
Miasto Tychy oraz Miejskie Centrum Oświaty w Tychach serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w bezpłatnej konferencji "Uczenie się przez działanie - motywacja i inspiracja", w formule hybrydowej.
Wydarzenie odbędzie się w dniu 29 listopada 2021 r. (poniedziałek) w godz. 15:00 - 19:00 i jest adresowane
do nauczycieli i rodziców Miasta Tychy oraz placówek województwa śląskiego.
Jeżeli sytuacja epidemiologiczna nam w tym nie przeszkodzi, tyscy nauczyciele i rodzice będą mieli możliwość udziału w konferencji stacjonarnie w sali koncertowej AUKSO w budynku Mediateki w Tychach przy al. Piłsudskiego 16 w Tychach (oczywiście mając na względzie obostrzenia liczba miejsc będzie ograniczona).
Program konferencji:
15:00 oficjalne rozpoczęcie wydarzenia
15:00 - 17:00 "Od marchewki i kija do prawdziwego inspirowania - kilka (ważnych) słów o motywowaniu
i inspirowaniu młodych ludzi" - wykład prof. Jacka Pyżalskiego wraz z sesją pytań
17:00 - 18:00 "Jak wspierać proces uczenia się? Czyli zagadki motywacji" - rozmowa wraz z sesją pytań z dr. Mikołajem Marcelą
18:00 - 19:00 "Gdy musisz - rodzi się bunt, gdy możesz, dzieją się cuda! Kiedy dziecko wierzy w siebie, nie poddaje się też będąc dorosłym..." - rozmowa wraz z sesją pytań z Adamem Bieleckim.
Rejestracja na konferencje: poprzez wypełnienie odpowiedniego formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej www.edu-akcja.pl/uczenie od dnia 16 listopada 2021 r. do 26 listopada 2021 r.
Bezpośredni link do strony wydarzenia: https://www.edu-akcja.pl/uczenie.
Bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w kolejnej inspirującej konferencji.
21.11 obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
Również nasza szkoła włączyła się w działania. Połączyliśmy ten dzień z kampanią "19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży". W piątek na szkolnej tablicy znalazły się porady dotyczące konkretnych zachowań będących przejawami życzliwości, a w poniedziałek rano na uczniów czekała niespodzianka - na wszystkich szafkach uczniów znalazły serduszka z miłymi słowami na dzień dobry :)
Bądźmy życzliwi!
Drodzy Uczniowie,
w ramach kampanii "19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży" zapraszamy Was do udziału w konkursie organizowanym przez Fundację po Drugie.
W konkursie mogą wziąć udział osoby od 5 do 18 roku życia. Zadanie polega na przesyłaniu MEMU (to teraz bardzo popularna forma przekazu), pod hasłem - KROK W STRONĘ ŻYCZLIWOŚCI.
Prace należy przesyłać na nasz adres (pocztą tradycyjną):Fundacja po DRUGIEul. Smulikowskiego 400-389 Warszawa
Termin przesłania pracy: do końca listopada (decyduje data stempla pocztowego).
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 20 grudnia.
Regulamin, zgłoszenie i oświadczenie dotyczącego przetwarzania danych osobowych są dostępne u psychologa szkolnego lub na stronie internetowej fundacji: http://podrugie.pl/krok-w-strone-zyczliwosci/
Nagrody za Różańce rozdane. To tylko niektórzy z nagrodzonych, najliczniejszy udział w konkursie miała klasa 1a, a zwyciężczynią została Alicja Rosa z klasy 3c. Gratulujemy wszystkim uczestnikom kreatywności i pomysłowości
Wszyscy uczniowie klasy 8a i 8b, po przyjeździe z wycieczki do Auschwitz, postanowili, że cała pozostała reszta funduszy, przeznaczona na ten wyjazd, zostanie przez nich przekazana na potrzebne wsparcie Hospicjum dla dzieci „Świetlikowo” w ramach akcji „ Paczuszka dla małego maluszka” Najstarsi zachęcają również gorąco i młodszych kolegów do włączenia się w akcję pomocy, bo..... po prostu: Lubimy pomagać.BS
Podczas zajęć unijnych Odkrywać życie poprzez doświadczenia poznajemy otaczający nas świat oraz procesy zachodzące w organizmach.
Nasza szkoła jak co roku bierze udział w kampanii "19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży". W ciągu tych dni odbędą się m.in. zajęcia tematyczne dla uczniów w ramach godzin z wychowawcą, akcje w bibliotece i świetlicy szkolnej oraz wyzwania dla klas. Przez 19 dni głośno i wyraźnie mówimy "STOP przemocy!"
Mamy I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie:" Cukierek za życzliwość" i Ty możesz zostać wolontariuszem. Zwycięzcą została Alicja Kuczyńska z kl.I a. Gratulujemy!!!
W poniedziałek 18.10.21r., klasy 8a i 8b wzięły udział w wycieczce do obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau.
Celem wycieczki było zwiedzanie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu i oddanie hołdu ofiarom holokaustu.To taka wycieczka, na której każdy z nas powinien być w swoim życiu chociaż raz. Zwiedziliśmy wystawy stałe oraz obiekty w obozie macierzystym Auschwitz I, w tym ruiny krematorium.
Minutą ciszy uczciliśmy ofiary obozu zamordowane pod ścianą straceń, tam też zostały zapalone przez nas znicze i złożone wiązanki kwiatów. Zwiedziliśmy również najważniejszych obiekty poobozowe w obozie Auschwitz II-Birkenau: baraki więźniarskie (również baraki dziecięce), rampę wyładowczą, ruiny komór gazowych i krematoriów II lub III. Czas spędzony był to dla wszystkich ogromnym osobistym przeżyciem. BS
Akcje stałe:
-prowadzenie gazetki szkolnej,
-udział w uroczystościach,
-współpraca z Nauczycielami, Dyrekcją i Radą Rodziców naszej szkoły.
Październik:
-konkurs na najbardziej pomysłową dynię w klasach 1-3,
-konkurs fotograficzny „Kolorowa Jesień” w klasach 4-8,
-organizacja Halloween/Dnia Świętych,
Listopad:
-organizacja Andrzejek,
-Dzień postaci z bajek,
Grudzień:
-Mikołajki,
-Konkurs na kartkę świąteczną,
Styczeń:
-Konkurs na najciekawszego bałwana,
-Sprawozdanie z działalności w I semestrze.
*niektóre działania mogą zostać wykonane w innym terminie*
*jest to ogólny plan działania, który będzie na bieżąco uzupełniany naszymi i waszymi pomysłami*
Powered by aSc EduPage